Yol Haritası

Sitenin geleceğine rehberlik edecek bir yol haritası veya yapılmış şeylerin bir envanteri. Bakılan noktaya göre değişebilir ama faydası çok bir liste olduğu kesin.

Aşağıda dinamik bir liste var. Gün geçtikçe yeni eklenenler, üstü çizilenler ve hatta listeden çıkarılanlar olabilir. Her türlü öneriye açık.

Genel

Site bütün cihazlara cevap verecek yapıda olsun. (Elinizdeki cihazla site arasında bir uyumsuzluk varsa lütfen bildirin.)

Her modül çalışılabilsin. (An itibariyle mevcut modüller)

Her modül için CBT tarzı 'Level'li çalışmaya ek olarak sıfırdan başlayacak adaylar için bazı egzersizler de olsun. (OWT ve MEK için egzersizler eklendiği için tamamlandı olarak işaretliyorum ama bu bitti demek değil.)

Modüller için -SkyTest’te olduğu gibi- tonla ayar yapılabilsin. CBT'nin dinamikleri kişiselleştirilebilsin.

Her çalışma sonrası kapsamlı bir rapor alınabilsin.

Raporlarda aday kendi yüzdesine ek olarak bu modülü çözen diğer adayların ortalamasını ve bu modülde yapılmış en yüksek yüzdeyi de görsün ki çalışma sürecinde nerede olduğu konusunda daha sağlıklı bir fikri olsun. Bu tip istatistikler geçmek için x gerekiyormuş muhabbetlerine de ışık tutabilir. Tutulan istatistik sayısı da arttırılırsa güzel olur. (İstatistikler tutuluyor sayılır ama şimdilik kendimize saklıyoruz... Neden?)

Üyelik gelsin. Adayın geçmişinin / gelişiminin kaydedilmesi için bu önemli.

Kayıt formu çok kısa olsun fakat bazı opsiyonel bilgiler de eklenebilsin ki ileride bazı istatistikler çıkarılabilsin. (Sayısal, sözel temelli adaylar, mesleğe göre ortalamalar, cinsiyet dağılımı vs vs.)

Adayın site üzerinde çözdüğü bütün modüller için kayıtlar tutulsun, istatistikler kaydedilsin ve grafikler çizilsin. Aday DLR profilini net bir şekilde görebilsin. (İstatistiker hakkında daha fazla bilgi)

İçeri aktar : Adaylar 'gerçek' CBT notlarını da sisteme 'import' edebilsin ki ortalamalar / istatistikler daha gerçekçi olsun.

Raporlara 'not' eklenebilsin. Aday her çalışması sonrasında fikirlerini kaydedip sonradan dersler çıkartmak için kullanabilsin. Yeni taktikler denerken işe yarayabilir bu notlar.

'Tekrar çöz / Bir daha dene' özelliği. Aday eski çalışmalarının hepsini zaten görebilsin. Böylece çalışmasının belli bir düzeye geldiğini düşünen aday ilk günlerde çözdüğü düşük skorlu testin birebir aynısı çözüp skorunun nasıl yükseldiğini daha dramatik görebilsin.

Bilgi Modülleri

Yeni sorulara erişim çok önemli. O yüzden CBT'den farklı sorular da olsun.

Soru havuzuna isteyen herkesin katkısı olabilsin. (Üyelik açıldıktan sonra hemen bu özellik aktif hale getirilebilir)

Sorular konularına göre kategorilerine ayrılsın böylece aday her test sonucunda hangi konularda ne durumda olduğunu görebilsin. Ek olarak, sadece eksik olduğu konularda testler çözerek kendini geliştirebilsin. (Tamam soruları konularına göre ayırdık fakat ne konular ne de ilişkilendirme konusunda eminiz. Bu konuda her türlü eleştiriye açığız. İlerleyen günler ve destekle birlikte daha iyi olacağından ümitvarız.)

Bilgi modüllerine çalışmak için eklenecek her türlü materyal de bu konu etiketlerinden faydalanabilsin dolayısıyla sorulara ek olarak video, metin, görsel vs ne eklenecekse bahsi geçen konu filtresine maruz kalsın.

Sorulara ek olarak varsa "güvenilir" çözümleri de eklensin ve bu çözümler yanlış çözülen sorular için gösterilsin. (Bu özellik sitede hali hazırda mevcut fakat her soru için çözüm 'henüz' eklenmemiş olabilir.)

Her soru için özel bir sayfa ayrılsın böylece çözümler üzerinde tartışmalar derli toplu olsun. Rapordan bu tartışmalara kolayca geçilebilsin.

Yetenek Modülleri

Ezber tehlikesine savaş açsın. Aynı setler sürekli karşımıza çıkmasın. (İstendiği gibi çalışmayabilir, aynı şekiller, göstergeler vs art arda gelebilir ama rastgeleliği mümkün olduğunca kaotik hale getirmeye çalışıyoruz.)

Şahsen MIC için CBT yapılmasına / çalışılmasına çok sıcak bakmıyorum fakat sadece altimetre için bir egzersiz gelebilir.


Hazır olan modülleri hemen denemeye başlayabilirsiniz.

Ayrıca, her zaman olduğu gibi önerilerinizi bekliyoruz.