Deneysel CBT Açılımı

Öncelikle bu projenin DLR sınavına çalışmanız için gönderilen asıl 'materyalin' yerine geçmediğini, geçemeyeceğini, sadece yardımcı olması açısından tasarlandığını belirtmekte fayda var. Özetle, daha iyi değil ama daha 'kullanışlı' bir CBT alternatifi projesi bu.

Bu web sitesi fikri DLR-1 için çalışmaya başladığım ilk günlerde aklıma geldi. Bu tip bir proje için benzer fikirli birçok arkadaş olduğunu da biliyorum. Hatta sınav günü 2-3 kişi de alternatif bir çalışma kitinin nasıl olması gerektiğinden ve zaman bulabilirlerse akıllarındaki alternatifi 'elle tutulur' hale getirmekten bahsediyorlardı. Benim aklımda olan ise tam olarak şu an gezinmekte olduğunuz siteye benzer bir 'online' çalışma kitiydi. Böylece internete erişimi olan her cihazdan ulaşılabilecek ve zaman - mekan eğrisini adayın lehine bükebilecekti.

Kısaca, bu site her türlü cihazda çalışabilen, her yerde hazır olabilecek, basit ama efektif bir çalışma kiti olması amacıyla tasarlandı / tasarlanıyor.

E var zaten bu!

SkyTest ve Vimana ve belki daha başka firmalar burada yaptıklarımızı ve hatta yapmak istediklerimizi hali hazırda yapmış durumdalar? Doğru. Lakin kendileri ücretli. Onun haricinde benzer bir ücretsiz projeden haberdar iseniz lütfen bizi de bilgilendirin ki daha iyisi var ise boşuna uğraşmayalım, ona destek olalım.

Proje hangi aşamada?

Proje çok yeni ve test aşamasının başlarında. Bu bir manada kamuya açılmış bir 'erken erişim programı'. Bu sürecin doğası gereği birçok hatayla karşılaşmanız mümkün. Bu hataların çoğunun bendenizin acemiliğinden kaynaklandığını ve siz bildirdikçe olabildiğince hızlı şekilde düzeltileceğini unutmayın.

Şimdiye kadar neler yapıldı?

Bugün sitede; DLR-1 için sorumlu olunan hemen hemen bütün modülleri bulabilirsiniz. Spatial Orientation hariç. Şimdilik. Eklenmiş gözüken modüller için de yapılabilecekler / yapılacaklar bitmiş değil.

Sitenin bu halde yani yarım yamalak şekilde açılmasının sebebi; yapılanların işe yarayıp yaramayacağını görmek. Plan şu şekilde : Eğer site bu haliyle kullanan kişilerden olur not alabilirse devamı için de çalışmalara geçilecek.

Gelmesi planlanan özellikler var mı?

Çok var. Şöyle bir sayfa açıp yaptığımız ve yapacaklarımız için bir yol haritası çıkarmak herkes için faydalı olacaktı dolayısıyla o işe de girdik.

Benim yapabileceğim bir şey var mı?

Eğer projenin şu hali hakkında ne düşündüğünüzü biz de duyabilirsek bu projeye yapabileceğiniz en büyük katkılardan birini yapmış olursunuz.

Onun haricinde Facebook sayfamızı beğenerek bu projeye destek olabilir aynı zamanda projenin gelişiminden de haberdar olabilirsiniz.