Physics Testi Talimatları

Test çoktan seçmeli fizik sorularından oluşuyor. Çalışmak için verilen CBT'de zaman kısıtı bulunmuyor. Yine de sınavda süre limiti olduğunu unutmamak gerekiyor.

Devamını oku

Mathematics Testi Talimatları

Test çoktan seçmeli matematik sorularından oluşuyor. Çalışmak için verilen CBT'de zaman kısıtı bulunmuyor. Yine de sınavda süre limiti olduğunu ve çoğu sorunun seçeneksiz olarak sorulduğunu unutmamak gerekiyor.

Devamını oku

English Testi Talimatları

Test çoktan seçmeli İngilizce sorularından oluşuyor. Çalışmak için verilen CBT'de zaman kısıtı bulunmuyor. Yine de sınavda süre limiti olduğunu unutmamak gerekiyor.

Devamını oku

Perceptual Speed Testi Talimatları

Test, kısa bir süre içerisinde, verilen 9 göstergenin içerisine serpiştirilmiş olan 4 adet "kritik göstergenin" belli bir sıraya göre okunması esasına dayanıyor.

Devamını oku

Visual Memory Testi Talimatları

Bu test esnasında karşınıza çıkacak şekil veya harflerle eşleştirilmiş 2 haneli rakamları ezberlemeniz ve sonrasında bu şekil veya harfler sorulduğunda eşlenik rakamları hatırlamanız bekleniyor.

Devamını oku

Concentration Testi Talimatları

Size verilen iki kuralı iyice ezberleyip gelen her ardışık üçgenin bu iki kuralın hangisine denk düştüğüne veya düşmediğine karar veriyorsunuz. Ardışık üçgenlerin birbirlerine göre renk, nokta sayısı ve yön anlamında farklılıkları olabiliyor.

Devamını oku

Running Memory Span Testi Talimatları

Bu test esnasında okunacak rakamlardan ezberleyebildiğiniz kadar ezberlemeniz ve sonrasında da okunma sırasının ters yönünde hatırlamanız gerekiyor.

Devamını oku

Cube Rotation Talimatları

Belirli bir yüzü kırmızıya boyanmış hayali bir küpü size verilen komutlara göre çevirmeniz ve test sonucunda küpün geldiği pozisyonu belirtmeniz bekleniyor.

Devamını oku

Spatial Orientation Talimatları

Kaotik olarak dönen bir çubuğun önceden belirlenen yöne kaç defa döndüğünü takip etmeniz gerekiyor.

Devamını oku

DLR Sınav(lar)ı Hakkında

THY'de pilot olmak için geçmeniz gereken adımların en zorlularından iki tanesini oluşturan DLR-1 ve DLR-2 ne tür sınavlardır?

Devamını oku

Aircraft Recognition Hakkında

DLR-2 mülakatında maketler veya posterler üzerinden uçakları tanımanız istenecek muhtemelen. O yüzden şimdiden pratik yapmakta fayda var.

Devamını oku

Mod Yöntemi

Perceptual Speed modülünde performansınızı bir hayli arttıracak, daha önemlisi sürpriz yaşama ihtimalinizi bir hayli düşürecek olan bir taktiği irdeliyoruz.

Devamını oku

DLR Hakkında Sık Sorulan Sorular

Türk Hava Yolları'nın Yetiştirilmek Üzere II.Pilot Aday Adayı süreci hakkında çok sık sorular sorulara peşin cevaplar.

Devamını oku