Mod Yöntemi

Perceptual Speed modülünde performansınızı bir hayli arttıracak, daha önemlisi sürpriz yaşama ihtimalinizi bir hayli düşürecek olan bir taktiği irdeliyoruz.

Devamını oku

Aircraft Recognition Hakkında

DLR-2 mülakatında maketler veya posterler üzerinden uçakları tanımanız istenecek muhtemelen. O yüzden şimdiden pratik yapmakta fayda var.

Devamını oku

DLR Sınav(lar)ı Hakkında

THY'de pilot olmak için geçmeniz gereken adımların en zorlularından iki tanesini oluşturan DLR-1 ve DLR-2 ne tür sınavlardır?

Devamını oku

Spatial Orientation Talimatları

Kaotik olarak dönen bir çubuğun önceden belirlenen yöne kaç defa döndüğünü takip etmeniz gerekiyor.

Devamını oku

Cube Rotation Talimatları

Belirli bir yüzü kırmızıya boyanmış hayali bir küpü size verilen komutlara göre çevirmeniz ve test sonucunda küpün geldiği pozisyonu belirtmeniz bekleniyor.

Devamını oku

Running Memory Span Testi Talimatları

Bu test esnasında okunacak rakamlardan ezberleyebildiğiniz kadar ezberlemeniz ve sonrasında da okunma sırasının ters yönünde hatırlamanız gerekiyor.

Devamını oku

Concentration Testi Talimatları

Size verilen iki kuralı iyice ezberleyip gelen her ardışık üçgenin bu iki kuralın hangisine denk düştüğüne veya düşmediğine karar veriyorsunuz. Ardışık üçgenlerin birbirlerine göre renk, nokta sayısı ve yön anlamında farklılıkları olabiliyor.

Devamını oku

Visual Memory Testi Talimatları

Bu test esnasında karşınıza çıkacak şekil veya harflerle eşleştirilmiş 2 haneli rakamları ezberlemeniz ve sonrasında bu şekil veya harfler sorulduğunda eşlenik rakamları hatırlamanız bekleniyor.

Devamını oku

Perceptual Speed Testi Talimatları

Test, kısa bir süre içerisinde, verilen 9 göstergenin içerisine serpiştirilmiş olan 4 adet "kritik göstergenin" belli bir sıraya göre okunması esasına dayanıyor.

Devamını oku

English Testi Talimatları

Test çoktan seçmeli İngilizce sorularından oluşuyor. Çalışmak için verilen CBT'de zaman kısıtı bulunmuyor. Yine de sınavda süre limiti olduğunu unutmamak gerekiyor.

Devamını oku

Mathematics Testi Talimatları

Test çoktan seçmeli matematik sorularından oluşuyor. Çalışmak için verilen CBT'de zaman kısıtı bulunmuyor. Yine de sınavda süre limiti olduğunu ve çoğu sorunun seçeneksiz olarak sorulduğunu unutmamak gerekiyor.

Devamını oku

Physics Testi Talimatları

Test çoktan seçmeli fizik sorularından oluşuyor. Çalışmak için verilen CBT'de zaman kısıtı bulunmuyor. Yine de sınavda süre limiti olduğunu unutmamak gerekiyor.

Devamını oku

Soru Havuzu

Bu site toprakları içerisinde DLR çalışması sırasında kullanılabilecek güzel sorulardan oluşan büyük bir soru havuzu oluşturma gibi bir hayalimiz var. Bugün itibariyle veritabanımızda —CBT soruları dahil— 583 soru var. Bu sayıyı en yakın zamanda bir hayli yukarılara çekme planımız mevcut.

Devamını oku

İstatistikler

Bu sitenin en büyük amaçlarından birisi de adaylar ve dolayısıyla sınav hakkında istatistikler toplamak ve bunları da yine adaylarla paylaşmak.

Devamını oku

Yol Haritası

Sitenin geleceğine rehberlik edecek bir yol haritası veya yapılmış şeylerin bir envanteri. Bakılan noktaya göre değişebilir ama faydası çok bir liste olduğu kesin.

Devamını oku

Deneysel CBT Açılımı

Öncelikle bu projenin DLR sınavına çalışmanız için gönderilen asıl 'materyalin' yerine geçmediğini, geçemeyeceğini, sadece yardımcı olması açısından tasarlandığını belirtmekte fayda var. Özetle, daha iyi değil ama daha 'kullanışlı' bir CBT alternatifi projesi bu.

Devamını oku