mek
Visual Memory

Modül hakkında rehberlik yapabilecek yazılar

Skorlarınızı yükseltecek taktikler, teknikler

Bu test görsel hafızanızı ölçmek üzere tasarlanmıştır.

TALİMATLAR
Bu test esnasında karşınıza çıkacak şekil veya harflerle eşleştirilmiş 2 haneli rakamları ezberlemeniz ve sonrasında bu şekil veya harfler sorulduğunda eşlenik rakamları hatırlamanız bekleniyor.

REHBER
DLR TARZI CBT

Mümkün olduğu kadar DLR tarafından gönderilen CBT'yi taklit eden uygulama. Şimdilik seviyeler de aynı şekilde 'seçmeli'. Yakın zamanda her türlü seçeneği kendinize uydurabileceğiniz çoktan seçmeli ayarlar da gelecek.

SEVİYELER
DLR'ın belirttiği gibi en düşük seviyeden başlayıp o seviyede kendinizi yeterli hissettikten sonra daha ileri seviyelere geçmekte yarar var.

Level 1
Level 2

DLR2

Bu başlığın altındaki uygulamalar sınava yönelik olmayıp daha çok sizi modüle ısıtmak için düşünülmüş bazı ufak alıştırmalar.

Üzerinde çalıştığınız bir taktiği oturtmak veya yeni stratejiler oluşturmak için faydalı olabilir.

SINAV

Sınava en benzer test.
İlk seviye 20, İkinci seviye 40 şekil - harf seçkisi sorar.

SADECE HARF

Harfler ile hikayeler yazmak şekillere oranla daha zor gelebilir. Bu yüzden bu konuda ekstra çalışma yapmak isteyebilirsiniz. Kısacası, bu testin görsel yönü hayli zayıf, sadece harfleri sorar.

SADECE ŞEKİL

Yukarıdaki testin tam tersi. Bu sefer de sadece şekiller soruluyor. Şekiller daha fazla zorluyor olabilir veya oran olarak şekiller daha fazla sorulduğu için yine böyle bir test yapmak isteyebilirsiniz belki.

PLAKA ALIŞTIRMASI

Rakamları ezberlemek için en popüler yöntem olan plakalara özel test. Çıkan rakamlar sadece plaka olabilecek rakamlardan seçilir. Bu yüzden bu taktiği oturtmaya çalışırken kullanılabilir.

SERBEST

Süre kısıtı olmayan, siz istedikçe rastgele bir şekil veya harf gösteren uygulama. Ölçüm yapmaz, rapor vermez sadece süre baskısı olmadan 'hikaye yazma' pratiği yapmanız açısından şekil - harf ve rakam kombinasyonu üretir.

SEVİYE YOK

BAŞLA